Když nemůžete usnout...

by - července 20, 2017


Ahojky všichni! Včera, když jsem usínala pod teplou dekou mojí sestry a modlila se, aby se mě ten brouk, co kroužil kolem mojí postele nedotkl a při tom jsem umírala ve třiceti pěti stupňovém vedru, mě mezitím napadl námět na nový článek. Kamarádka mi totiž v ten moment napsala, že nemůže spát a přitom musí ráno vstávat dost brzo. No a tak jsem si řekla, proč nenapsat článek na blog o tom jak rychleji usnout. Je docela podivné, když to říkám já, ta, co usíná půl hodiny. Znám ale hodně lidí, co usínají i mnohem déle. Takže tento článek je pro všechny, kdo nemůžou usnout:). Takže, vzhledem k těm vedrům, doopravdy pro všechny:).
Dala jsem dohromady pár tipů. co pomáhají usnout mě a upřímně doufám, že i vy si z tohoto článku něco odnesete. No tak dost okecávání a jdeme na to:).

1. Nepřemýšlet je dobré? Blbost.
Nedávno jsem četla pár článků, kde se psalo, že pokud chcete usnout nemáte přemýšlet. Každopádně je to podle mě hloupost..Musíte jen přemýšlet nad správnými věcmi:) V překladu: rozhodně vám nepomůže usnout, když budete přemýšlet o tom, jestli jste už vyluxovali, nakrmili psa nebo třeba, jak strašné bude ráno zase vstávat. Nenene. To jsou ty špatné spací myšlenky (v mé řeči :)). když chcete usnout, myslete nad věcmi, které se přímo nedotýkají vás. Například já moc ráda bloumám nad vesmírem. celkově mě toto místo dost fascinuje a skoro nic mě neuspí lépe než přemýšlet nad tím, jestli jsme ve vesmíru opravdu sami nebo ne:)
 A když prostě musíte myslet na den, který jste dnes prožili, nepřemýšlejte nad tím, co jste neudělali, ale nad tím, co jste za tento den dokázali:)

2. Zapnutý mobil zakázán!
Taky se před spaním rádi mrknete na Instagram a nakonec tam ztvrdnete na hodinu? Lidi, s tím by měl být konec! Je totiž dokázáno, že když se půl hodiny před spaním koukáte na mobil, budete usínat hůře, než lidé, kteří si třeba přečtou knihu:) Takže půl hodinky před spaním mobily pryč:).


3.Uspávací hudba
V následujících dvou bodech můžete na chvilinku tip číslo dva porušit. Jedná se totiž o něco, k čemu prostě musíte mít mobil:). Ano, myslím, že "uspávací hudbu" všichni znáte:).
Jde většinou jen o instrumentální hudbu nebo např. "zvuky přírody". Já si ji nejčastěji pouštím na Spotify:). No a jestli máte taky stejně jako já problém s tím, že usnete, ale hudba hraje dál a v noci vás to dokonce i vzbudí, mám na to jednoduchou vychytávku. Bohužel nevím, jak je to u Androidu, ale uživatelé IPhonu tento tip mohou rozhodně využít:). Takže, je to naprosto jednoduché. Otevřete si hodiny a tam kliknete na minutku. Jak jistě víte, máte tam jenom dvě věci, co můžete nastavovat: jak dlouho má odpočítávání trvat a potom tam máte také kolonku Po skončení. na tu kliknete a dole z nabídky vyberete zastavit přehrávání. No a potom už jen nastavíte libovolný čas, za který se má hudba zastavit a až vámi zvolený čas doběhne, mobil se uzamkne a hudba vypne:)4. ASMR
Mnozí z vás jistě o této zkratce slyšeli, celkově zní: Autonomous Sensory Meridian Response, česky tedy : samostatná smyslově meridiánová reakce. Pro ty, kdo jsou pořád mimo, jedná se většinou o zvuková videa na YT nebo kdekoli jinde, která by ve vás měla vyvolat radost a uvolnění... Obsah těchto ASMR zvukových videí se liší, může se tam jednat v podstatě o cokoli...od šustění různých papírků. šeptání až po různé masáže uší (v češtině to zní poměrně divně:)). Rozhodně se na to na YouTube mrkněte, protože pokud pořád nechápete, po pár videích pochopíte a za chvilku budete spát jako mimina:). jinak pro inspiraci, tady jsou moji oblíbení ASMR umělci: Latte ASMR, PPOMO ASMR nebo například Shooting Sensations ASMR.


A je to, tento článek se pomalu, ale jistě dostává ke konci a moje nohy, na kterých mám položený notebook jásají, protože myslím, že další vlnu toho horkého vzduchu z postranního větráčku by asi už nepřežily:)

Jinak nakonec bych vám chtěla strašně moc poděkovat, za pozitivní a krásné ohlasy u posledního článku a doufám, že tento bude mí podobný úspěch:) No a pokud tento tip článků není váš šálek kávy, okolo neděle nebo pondělí vyjde další, takže žádný strachy:).

No a budu moc ráda, když mi napíšete do komentářů vaše tipy na usínání nebo jestli jsem vám aspoň trochu pomohla:).

Mějte se krásně!


You May Also Like

20 komentářů

 1. Moc hezky článek :) já s usinanim problém nemám, vždy usnu do pěti minut :D

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat
 2. Já mám s usínáním občas taky docela problém a nejhorší je, že když nemůžu usnout, automaticky beru do ruky mobil a je jasný, že už pak nemám žádnou šanci usnout, jsem trošku nepoučitelná :D

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele já to tak dělám taky... ale už se to snažím omezovat:)

   Vymazat
 3. Já nemám problém si před spaním číst místo čumění do mobilu :) a s tím přemýšlením souhlasím, jen se to nesmí týkat věcí, které si měla udělat a neudělala...:D

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
 4. s usínáním mám občas velký problém... někdy mi trvá i 4 hodiny. nejhorší to bylo před maturitou nebo jinou důležitou zkouškou ve škole. to jsem jela nonstop :D. Tvoje rady určitě odzkouším, občas pomáhá i čajík na dobrou noc :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S těmi zkouškami to mám stejně, to taky nikdy nemůžu usnout… čaj je vždycky úžasný:):):)

   Vymazat
 5. Super článek, bude se mi hodit. S usínáním mám dost často problém.. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Great post dear ❤
  If you want check out my blog . I write about fashion,beauty and lifestyle . Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovědětVymazat
 7. tak to už hej! mňa osobne, neviem prečo, ale uspávajú vždy Simpsonovci. stačí, keď si ich pustím a zaspím hneď :D.

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
 8. Ja mám v poslednej dobe celkom problém zaspať, čiže tieto tipy som dosť ocenila :) Ďakujem :)

  OdpovědětVymazat
 9. Já usínám téměř okamžitě, miluju svojí postel, máme takovej pěknej, nezaměnitelnej vztah. :D <3
  Silvi
  https://silviwitchen.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Mě často uspí normální písničky a pak se ráno divím, že spím na mobilu a sluchátkách. Ale jinak mě nejčastěji uspávají mé představy toho, co se nikdy nestane :D

  Gabux

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se jednou vzbudila a byla jsem v sluchátkách celá obmotaná:D
   To dělám taky…:D

   Vymazat